Rozwój jednego biznesu czy wielu jednocześnie - co jest lepszym wyborem?

Kategoria: Biznes online | Zapytał(a): Paweł

PYTANIE

Czy lepiej poświęcić swój czas na rozwój jednego biznesu czy działać nad kilkoma jednocześnie? Pierwsza opcja pozwala bardziej skupić się na działaniu, ale ta druga wydaje mi się bezpieczniejsza, gdyby jednak biznes się nie udał.

ODPOWIEDŹ

Jeśli zaczynasz swoją przygodę z biznesem online skoncentruj się tylko na jednym. Budowanie wielu biznesów jednocześnie jest trudnym zadaniem, wymagającym doświadczenia i najczęściej budżetu na pokrycie kosztów, które i tak na początku powinieneś minimalizować.

Sprawdź najpierw co działa w Twoim przypadku pod względem formy i sposobu promocji - testuj jak najwięcej i eksperymentuj. Ta wiedza przyda Ci się najbardziej. Wiedząc w czym jesteś dobry i co generuje wymierne efekty, znacznie łatwiej będzie Ci spróbować czegoś nowego w razie niepowodzenia. 

W momencie gdy biznes zacznie przynosić regularne zyski, wtedy faktycznie warto pomyśleć o jego dywersyfikacji, tym bardziej gdy zarobki uzależnione są od zewnętrznej firmy (afiliacja, reklamy).


Uważasz za pomocne? Podziel się z innymi:

ODPOWIEDZI UDZIELIŁ

Łukasz Jaworski
Łukasz Jaworski
Pomysłodawca serwisu Houston Mamy Problem, konsultant ds. projektów i biznesów internetowych. W życiu i pracy wyznaje zasadę "Stop overthinking, start doing".