Mała liczba komentarzy na blogu - co zrobić, aby było ich więcej?

Kategoria: Marketing | Zapytał(a): Iwona

PYTANIE

Jak mogę zwiększyć liczbę komentarzy pod postami? Prowadzę bloga od 3 miesięcy i bardzo mało osób zostawia komentarz.

ODPOWIEDŹ

Komentarze to ważny element każdego bloga ponieważ nie tylko mają ogólny wpływ na kwestie związane z jego wizerunkiem, aktywnościami, SEO, ale przede wszystkim pokazują czy udostępniona treść dała wartość czytelnikom.

Jeśli Twój blog nie jest nowy i posiada regularne odwiedziny, a mimo tego posty nie są komentowane, problem prawdopodobnie leży w artykułach, tzn. nie angażują one czytelników na tyle mocno, żeby zaczęli komentować.

Kilka rad:

  1. Skoncentruj się na poruszania tematów najbardziej aktualnych lub tych, które są bardziej kontrowersyjne, wywołują emocje, pokazują całkowicie inne spojrzenie na dane zagadnienie - to powinno sprawić, że ludzie będą chcieli kontynuować rozpoczętą przez Ciebie dyskusję.
  2. Spróbuj zadawać więcej pytań lub po prostu zakończ posta pytaniem otwartym, możesz także poprosić o wyrażenie opinii na poruszony temat.
  3. Poproś znajomego o napisanie pierwszego komentarza - czasem bywa tak, że czytelnicy nie chcą komentować jako pierwsi. Jest to rozwiązanie tymczasowe, ale warto spróbować, jeśli pozostałe zawiodą.
  4. Promuj mocniej swojego bloga, przede wszystkim w serwisach społecznościowych (wybierz 1 serwis i staraj się być jak najbardziej aktywna). Im więcej osób będzie na niego zaglądać, tym więcej będziesz miała komentarzy.

Uważasz za pomocne? Podziel się z innymi:

ODPOWIEDZI UDZIELIŁ

Łukasz Jaworski
Łukasz Jaworski
Pomysłodawca serwisu Houston Mamy Problem, konsultant ds. projektów i biznesów internetowych. W życiu i pracy wyznaje zasadę "Stop overthinking, start doing".