Dlaczego pozycja strony w wynikach Google na smartfonie różni się od tej na komputerze?

Kategoria: Marketing | Zapytał(a): Adam

PYTANIE

Dlaczego gdy sprawdzam pozycję mojej strony w Google na smartfonie, różni się ona od tej na komputerze?

ODPOWIEDŹ

Wpisując określoną frazę w Google, często można zauważyć rozbieżności pomiędzy wynikami wyszukiwania dla różnych użytkowników. Wpływ na to ma wiele czynników, np. rodzaj urządzenia, z którego w danym momencie się korzysta (nie wszystkie strony są dostosowane do np. urządzeń mobilnych). 

Równie ważnym czynnikiem jest historia przeglądania i wcześniejszych zapytań, a także akceptowane tzw. ciasteczka, które zbierają podstawowe informacje na temat użytkownika. 

Różnice w wynikach wyszukiwania powoduje także lokalizacja urządzenia. Wpisując np. frazę „teatr repertuar”, użytkownik otrzyma w pierwszej kolejności propozycje stron teatrów, zgodnych z miejscem, w którym przebywa.

Gdy monitorujesz zatem pozycję własnej strony internetowej, musisz mieć na względzie różnice w wynikach wyszukiwania i sprawdzać ją, starając się pozostać anonimowym, np. po wcześniejszym usunięciu historii przeglądania, ustawieniu szerszej lokalizacji (np. Polska) lub przejściu w tryb incognito/prywatny przeglądarki.


Uważasz za pomocne? Podziel się z innymi:

ODPOWIEDZI UDZIELIŁ

Łukasz Jaworski
Łukasz Jaworski
Pomysłodawca serwisu Houston Mamy Problem, konsultant ds. projektów i biznesów internetowych. W życiu i pracy wyznaje zasadę "Stop overthinking, start doing".