Jak zweryfikować pomysł na biznes online?

Kategoria: Biznes online | Zapytał(a): Kamil

PYTANIE

Mam pomysł na biznes związany z tworzeniem kursów online. Obawiam się jednak, że może on nie wypalić, a ja stracę czas i pieniądze. Od czego najlepiej zacząć? Jak zweryfikować swój pomysł?

ODPOWIEDŹ

Najlepszym sposobem na weryfikację tego czy pomysł będzie generował sprzedaż jest pre-order (przedsprzedaż), który możesz uruchomić jeszcze przed rozpoczęciem pracy nad docelowym produktem. 

Jeśli chcesz tworzyć kursy zacznij od dokładnego opisu tego, o czym dany kurs będzie i przede wszystkim jakie problemy będzie rozwiązywał (jakie korzyści przyniesie potencjalnemu klientowi).

Mając już opis, użyj go do stworzenia prostej strony typu landing page, np. za pomocą serwisu Landingi (znajdziesz tam gotowe szablony z wbudowanym systemem zbierania leadów) i spróbuj zdobyć 10-20 pierwszych klientów. Możesz także obniżyć cenę, aby dodatkowo zwiększyć wartość swojej oferty.

Jeśli skorzystasz z powyższej metody, zweryfikujesz swój pomysł, jednocześnie zdobywając dodatkową motywację do działania. Po przygotowaniu produktu, pamiętaj aby poprosić klientów o opinie. Ułatwią Ci one w pozyskaniu kolejnych sprzedaży.


Uważasz za pomocne? Podziel się z innymi:

ODPOWIEDZI UDZIELIŁ

Łukasz Jaworski
Łukasz Jaworski
Pomysłodawca serwisu Houston Mamy Problem, konsultant ds. projektów i biznesów internetowych. W życiu i pracy wyznaje zasadę "Stop overthinking, start doing".